4 Haziran 2013 Salı

Konya'da İki Gün...(Bu sayfa kendim için yazıldı)

   Unutmak istemediğim ve beni mutlu eden şeyleri kendim için yazmaya karar verdim. Ne de olsa Rukiye'nin Günlüğü:))

   Eşimin işi dolayısıyla GEbze'ye gitmesi üzerine fırsat bu fırsat kardeşlerimin yanına Konya'ya gideyim dedim. Ve gittim. Baya dolu dolu geçen bir gezi oldu benim için. Neler mi yaptım?


 Öncelikle MEvlana Hz'lerini ziyaret ettik. Burada epeyce durduk. İki kez dua etmek için içeri girdim. O kadar çok yabancı turist vardı ki Rabbim hepsine hidayet nasip etsin diye dua ettim.


Sonra kardeşimin çok beğendiği iki kafeye gittik. Biri HİÇ diğeri Nar-I Aşk. Farklı iki mekan.
Hiç Kafe 
Nar-ı Aşk 

    Diğer kız kardeşimin çalıştığı Mevlana Üniversitesine gittik.
    Orada çalışma arkadaşları ve benim sıkı takipçilerimle tanıştım. Kardeş Bİzi Öz Konya Mutfağı'na götürdü. Burada Konya mutfağının bütün lezzetlerini tanıma fırsatımız oldu. GErçekten bol etli ve tereyağlı bir mutfak. Bütün yiyecekleri etli bir kere tatlıları da bol tereyağlı. Ama gerçekten güzel bir mekan.
    ERtesi gün yine Mevlana Üniversitesi'nde idik. Ama bu kez kahvaltı için.Oradan ayrılıp yeğenimize Süpriz yapmak için kreşin yolunu tuttuk tabi çok mutlu oldu. İşini gerçekten çok severek yapan öğretmeniyle tanıştık. Gösteri provasını izledik. Ordan bisiklet sürmek için Kültür Park'a gittik. Konya'nın bir güzelliği de kiralanabilir bisikletlerinin olması. Yarım saate yakın bisiklet sürdükten sonra Alaattin TepesinDe arkadaşımla buluştuktan sonra hızlı trenle bir Konya macerası  da sona erdi. 

2 yorum :

  1. Bakıp bakıp donuyoruz Rukıyecım hanı yenı yazılar .. hadı bekliyoruz :)

    YanıtlaSil
  2. Canım ben de çok mahcubum . Taşınma işleri , internetin sınırlı olmasından dolayı yazmamıyorum malesef ama şunu söyleyebilirim ki dönüşümmuhteşemolacak inşa:))

    YanıtlaSil

Zaman ayırıp mesaj yazma zahmetinde bulunduğunuz için teşekkürler.
Yorum yazıp alttaki seçenekten anonimi tıklayıp yorumlarınızı yayınlayabilirsiniz.

 

Rukiye'nin Günlüğü Copyright © 2012 Design by Ipietoon Blogger Template