30 Eylül 2014 Salı

ESKİ SEHPAYI YENİLEME ÇALIŞMASI

         Evdeki eski eşyaları yenilemenin en güzel yolu ahşap boyama yapıp dekupaj tekniği ile hoşunuza giden bir peçeteyi yapıştırmak. Balkonumda duran sehpaları ne zamandır boyamak istiyordum fakat malzemeleri bulabileceğim bir yer denk gelmemişti. Ya da denk geldiği zamanlarda da benim alasım yoktu.  Dolphin alışveriş merkezinin üst katında hobi malzemeleri satan bir dükkan olduğunu öğrenmiştim. Yolumuz o taraflara düşünce oraya gittik. Daha önce hiç ahşap boyama yapmadığım için tam olarak nelerin lazım olabilceğini bilmediğimden sorarak bütün malzemeleri aldım. Öncelikle aldıklarımı bir paylaşayım.


    
        Bir adet tutkal, boya ve mat vernik, fırça, zımpara, makas ve peçete. 

     Öncelikle sehpamızın altına büyükçe bir poşet seriyoruz.     SEhpanın bütün heryerini zımparalıyoruz. En zor ve sıkıcı kısmı burası.  Sehpanın her tarafını boyuyoruz. Sadece desenin geldiği kısmı beyaza boyuyoruz.  Çünkü koyu zemine peçete dekupaj yaparsak desen kaybolur gider. Peçetemizden bir kat ayırıp yapıştıracağımız yere tutkalı sürüyoruz ve dikkatlice yapıştırıyoruz. Peçete ince olduğu için yırtılabiliyor telaş etmeyin. Yavaş yavaş yapmaya çalışın. Sonra üzerini elimizle düzeltiyoruz ve kuruduktan sonra her tarafına mat vernikten sürüyoruz. 
    İşte bu kadar. Bence ahşap boyama için kursa gitmeye gerek yok. 
İnternetten birazcık araştırdıktan sonra yapa yapa öğrenilebiliyor. 1 yorum :

  1. afyon spa, balıkesir spa, bursa spa, Izmir spa, kayseri spa, sıpa, sıpa rehberi, spa, spa nedir, spa oteller, spa rehberi, Türkiye sıpa, Türkiye spa, yalova spa http://turkiyesparehberi.com

    YanıtlaSil

Zaman ayırıp mesaj yazma zahmetinde bulunduğunuz için teşekkürler.
Yorum yazıp alttaki seçenekten anonimi tıklayıp yorumlarınızı yayınlayabilirsiniz.

 

Rukiye'nin Günlüğü Copyright © 2012 Design by Ipietoon Blogger Template