14 Ocak 2014 Salı

DOĞUM GÜNÜ (ÖZEL BİRİ İÇİN )

  Bu doğum günü hazırlığım eşim içindi. Her ne kadar böyle şeyler yapıp beklentiyi arttırdığımı söylese de evlilik karşılıklı olan bişey değil benim için. Benim için özel olan biri için , kendisini özel hissettirecek , özel hissetmesine vesile olacak bir şeyler yapmak bana yapılmış kadar mutlu etmiştir beni. Bİr çiçekle dahi mutlu olmasını bilen biriyim çok şükür. Nedir önemli olan ? evet düşünüldüğünü , değer verildiğini bilmek, hissetmek, hissettirmek. Pahalı şeylerin beklentisi içinde olarak,kendi değerini onlarla kıyaslayan hatunlar var neticede çevremizde. Görüyoruz, duyuyoruz , gülüp geçiyoruz.

   Pop cake tarifi
Kek parçaları ufalanır içine yuvarlanacak kıvamda krema eklenir. VE birebir ölçüde krema-bitter karışımına batırılır. Üzerleri şeker hamuruyla süslenir.Pasta tarifimiz burada daha önce paylaşmıştım. Yumuşacık, pastane pastası kıvamında bir pasta oldu. Kesince de böyle bir görüntü çıktı.
   Bİr bilgisayar mühendisi için nasıl bir pasta yapabilirim diye araştırırken. BU kodlamaya rastladım internette. Çok hoşuma gitti.
    Ara katları ise şöyle yaptım
   Pasta kek harcını normal fırın tepsisine renklendirmeden döktüm. Daha sonra yuvarlak yuvarlak keseceğim büyüklükte renklendirdim. Bİraz açık, biraz koyu, mavi, yeşil tonlarında. Kek piştikten sonra yuvarlakları tek tek kestim ve aralarına krema sürerek üst üste dizdim. Kalan parçalardan da pop cake ler yaptım.


İYi Kİ VARSIN NİCE NİCE SENELERE HUZURLA....
AYRICA ANNE NASIL OLMUŞ UMARIM BEĞENMİŞSİNDİR
''BU SENE DOĞUM GÜNÜ FALAN YOK,CEZALI DEDİĞİMDE''
SESİNDEKİ O BURUKLUĞU BEN HİSSETTİM :))


0 yorum :

Yorum Gönder

Zaman ayırıp mesaj yazma zahmetinde bulunduğunuz için teşekkürler.
Yorum yazıp alttaki seçenekten anonimi tıklayıp yorumlarınızı yayınlayabilirsiniz.

 

Rukiye'nin Günlüğü Copyright © 2012 Design by Ipietoon Blogger Template