15 Şubat 2012 Çarşamba

Muhafazakar insanlar için otel, tatil köyleri

Geçen hafta bu konuyu çok araştırdım malum erken rezervasyon dönemi dolayısıyla biçok otelde indirimler sözkonusu. Fakat erken rezervasyon dolayısıyla mağduriyet yaşayanlara da rastladım. Bu yüzden çok dikkatli olmak gerekiyor iyi bir araştırma yapmak, şikayetler vs varsa onları okuyup gitmek önemli. Şimdi karar verirken ne beklediğimiz çok önemli, eğer sadece otel içi bir tatil düşünüyorsak bunun için bütçemizi biraz zorlamamız gerekiyor çünkü bizim gibi tesettürlü bayanlar için hizmet veren oteller fiyatları birazcık abartmış durumdalar. Fakat benim için güneşlenebileceğim bir havuzu ve açık büfesi olsun onun dışında çevreyi gezmk, tarihi kültürel yerlerini keşfetmek düşüncesindeyseniz alternatif 4-5 otel dikkatimi çekti. Özellikle fiyatlar ve hizmet kalitesi önemli benim için.
NOT:Fiyatlar konusunu elimden geldiğince  araştırdım fakat tekrar bakmanızda fayda var.

İonia Otel  -İzmir Çeşme Çiftlikköy'de
www.ioniaotel.com/
Bayanlar havuzu ve dönüşümlü olarak bayanlar ve erkekler plajı mevcut
Sakin huzurlu ortam
Fiyatlar diğer yerlere göre makul.
Kişi başı nakit 80 TL Kredi kartı 90 TL

Genel olaraka şikayet edilen konular
  • Deniz kıyısının  çakıl taşlarıyla dolu ve biraz bakımsız olduğu
  • Yemeklerinin çok çeşitli olmadığı
  • Cola -Fanta gibi içeceklerden ekstra ücret aldıkları
  • Akşamaları fazla bir alternatif olmadığı için can sıkıcı olduğu
Fakat huzurlu sakin ortam arayanların genellikle tercih ettikleri bir otel, bayanlar havuzu oldukça büyük
kısaca büyük beklentileri olmayanların genellikle memnun kaldığı bir otel diyelim. Birkaç da foto ekleyelim.                              Plaj bayanlar ve erkekler için dönüşümlü olarak kullanılıyor.

  
Plaja bu merdivenlerden kayalıklardan iniyorsunuz. Bana kalırsa ben inerim plaj için. Türkiye de kaç tane plajı olan otel var ki...

İnanç Otel
http://www.inanchotel.com/   Bodrum Gümbet'te

Bugün sizinle bir başka oteli paylaşmak istiyorum. Bu otel 2011 de faaliyete geçmiş ve genel olarak gidenlerden olumlu eleştiriler alan bir otel .

Denize 200 mt uzaklıkta

Bayanlar için ayrı yüzme havuzu ve otelin çatısında gözlerden uzak güneşlenme alanı mevcut.

Benim en çok hoşuma giden özelliklerinden biri ise bayan kaptan eşliğinde bodrum koylarında otelin özel teknesiyle gezintiye çıkabiliyorsunuz.

Fiyatlarla ilgili bilgi verecek olursak deniz manzaralı odanın  bir tavan fiyatı 160 TL, doğa manzaralı tercih ederseniz  152 TL .Bu rakamlar en yoğun olduğu dönemeler için geçerli. Eylül'ün ikinci haftasından itibaren düşüyor fiyatlar.
        

Dün bir kanalda cilt lekelerinden bahsederken insnaların kendilerini yaz ve kış güneş ışınlarından korumları gerektiğinden bahsediliyordu. Kışın bile güneş koruyucu krem kullanmalıymışız ki karın üzerinden yansıyan ışınlardan bile kendimizi koruyabilelim.İnsan bunları öğrendikçe uygulamak kaçınılmaz oluyor. Sağlık deyince akan sular duruyor çünkü. E peki  şimdi düşünüyorum da tatilde güneşlenmek en keyif aldığım şeylerden biri iken bu durumda güneşlenemeyeceksem tatilin ne anlamı olacak acaba!...

Önemli Hisar Otel

Bodum'da 5 sezondur alternatif otel olarak faaliyet gösteren bir otel.

  • Sabah, öğle, akşam yemekleri mevcut
  • Bay , bayan ayrı havuzları var
  • Limitsiz içecek
  • Animasyon
  • Güleryüzlü hizmet
Yine eklemek istiyorum çok büyük beklentileri olmayanlar için Bodrum'da güzel vakit geçirebileceğiniz bir mekan. İnternetteki yorumlardan genel olarak almış olduğum izlenim aile ortamı sıcaklığında, samimi olmasına özellikle vurgu yapılmış. Ben nedense böyle mekanları daha çok seviyorum. Daha insancıl geliyor nedense. Şimdi böyle deyip diğer otellere haksızlık etmeyelim .Son zamanlrda alternatif turizm alanındaki yeninlikler hoşuma gdiyor fakat fiyatların orantısızlığı da üzmüyor değil. Bir Angel's Peninsula da tatil yapma keyfini kim istemez fakat dediğim gibi herşeyi imkanlar ölçüsüyle kıyaslamamak gerekiyor biraz da vicdan ölçüsü olmalı. Bir gecesine 750 TL kişi başı vermek çok da doğru gelmiyor bana. Yetkililerin de bu konuda daha vicdanlı olmaları gerekir bence. Hele ki aynı yöne bakıyor, aynı inancı paylaşıyorsak..


    
0 yorum :

Yorum Gönder

Zaman ayırıp mesaj yazma zahmetinde bulunduğunuz için teşekkürler.
Yorum yazıp alttaki seçenekten anonimi tıklayıp yorumlarınızı yayınlayabilirsiniz.

 

Rukiye'nin Günlüğü Copyright © 2012 Design by Ipietoon Blogger Template